Бутоньєрка. Історія

Помічали? На лівому лацкані піджака, трохи вище за серце, є маленька петелька.

Призначення цієї вручну обметанної петлі найромантичніше — утримувати бутоньєрку. Так називається невеликий букет живих або штучних квітів на короткій ніжці. Сьогодні бутоньєрку можна поєднувати не тільки зі смокінгом, але і з класичним костюмом.

🤗 Трішки з історії давніх бутоньєрок.

Перші квіти в петельці носили ще давні греки. Щоправда, тоді призначення бутоньєрки було далеким від естетики. За допомогою певного набору квітів та трав мужні елліни захищали себе від злих духів.

Традиція носити бутоньєрку пережила епоху стародавніх еллінів і римлян і знову виявилася затребуваною в середні віки. Відповідно до неї кожен лицар, знімаючи зброю, повинен був приколоти на груди живу квітку на знак своєї любові до коханої жінки.

Новий пік своєї популярності бутоньєрка набула за часів Французької революції.
Гарну і страшну традицію відродили аристократи, що вирушали на ешафот із червоною гвоздикою, як із символом безстрашності.

Це вже потім червона гвоздика у петлиці стала емблемою комуністичного руху, коли символіка червоних прапорів була під забороною. Економні радянські пролетарі згодом замінили червону квітку скромною червоною стрічкою.

Лондонські чоловіки в цей же час почали демонстративно носити бутоньєрки у вигляді невеликих вишуканих букетів світлих відтінків. Відомий модник Оскар Уайльд, наприклад, вважав моветоном показуватися на публіці в костюмі без бутоньєрки.

Потім світ закружляв у круговерті революцій та воєн, і бутоньєрки практично зникли з повсякденного життя.


НОВА МОДА НА БУТОНЬЄРКИ.

🌷 Бутоньєрка повернулася до нас разом із модою на ретро наприкінці 80-х минулого століття.

Переможне повернення чоловічого аксесуару відбулося багато в чому завдяки Джону Гальяно.

Екстравагантний кутюр’є нерідко виходив у світ у консервативному двобортному костюмі на голе тіло і з екзотичною квіткою в петлиці.

Потім бутоньєрка стала обов’язковим елементом весільного костюму.

Маленький витончений букет💐 почав прикрашати лацкан нареченого, костюми свідків одруження.

За допомогою бутоньєрки почали підкреслювати особливий статус гостя на весіллі – батько нареченого чи нареченої, брат тощо.

І ось нарешті сьогодні, коли в чоловічій моді як ніколи популярні яскраві деталі, бутоньєрка стала синонімом гарного стилю. І носити його можна як з класичним смокінгом, так і зі звичайним чоловічим костюм.

Як носити❓
Бутоньєрка з живих квітів або невеликий букетик з шовку та кашеміру здатні прикрасити будь-який піджак.

Бутоньєрка нареченого — це модний аксесуар, бажаний елемент гардеробу в рамках будь-якого стилю за винятком офісного.

Зі смокінгом або фраком рекомендується носити традиційну білу квітку в петлиці. 🌼

З будь-яким іншим костюмом — бутоньєрку, що підкреслює колір очей, смужку на костюмі або відтінок сорочки.

Бутоньєрка повинна при цьому виділятись у загальному ансамблі за рахунок оригінального кольору або форми букета. Класичні квіти для бутоньєрки гвозлика, троянда, камелія, гарденія або екзотична орхідея.🌺

❗️І ще одна важлива модна порада навздогін: сьогодні стилісти радять відмовитися від краваток у компанії з бутоньєркою. А ось краватки метелики та пластрони, навпаки, наймодніший must have нинішнього сезону.🤍

📍Рівне, пр.Миру 12
📞 0972642272


.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.